Oudezijds Voorburgwal 304, 1012 GL te Amsterdam
Gebouw Frascati, in het vierde kwart van de 19e eeuw opgetrokken door J. van Looy, met gepleisterde gevel in eclectische neo-renaissancestijl.
12 Resultat(en)
Inleiding 19e eeuwse VISHANG (rokerij),indertijd eigendom van de familie De Rook. De hang, bestemd voor het roken van in dit geval bokking, is een voorbeeld van het hoge type dat veelal voor 1870 in gebruik was en dat een...
Inleiding KEGELBAAN naar ontwerp van W.C. Mulder uit 1897 en in gebruik genomen in 1898. De kegelbaan bevindt zich bij de uit 1932 (arch. B. Buurman) daterende, voormalige Herensociëteit Amicitia (later Sociëteit Minerva, "In...
Inleiding. Voormalig LEGERINGSGEBOUW, nu onderkomen voor asielzoekers. Het pand is het westelijk deel van het complex gelegen tussen de nummers 53 en 56. Het pand is gebouwd in 1941-1942 als een imitatie van de Duits...
Inleiding VISROKERIJ bestaande uit een voormalige woning, schuur en vijf geschakelde vishangen, gebouwd in 1877 voor de visventer Willem Muijs. De visrokerij heeft na de restauratie in 1990 een museale bestemming gekregen. De...
Omschrijving KOETSHUIS/ PAARDENSTAL met inpandige ROKERIJ (2) bestaande uit één bouwlaag en een zolder, afgesloten door een zadeldak gedekt met gesmoorde Hollandse pannen en gemetselde nokvorsten. De rokerij bevindt zich in...
Inleiding VEILINGGEBOUW uit 1901 naar ontwerp van de Dordtse architect H.A. Reus (1872-1935). Op het perceel stonden oorspronkelijk drie zestiende-eeuwse panden. Het middelste pand had een voorerf waar de veiling plaatsvond...
Omschrijving: Het VEILINGKANTOOR is samengesteld uit een aantal in breedte en hoogte verschillende, rechthoekige bouwvolumes. Deze volumes hebben alle een plat dak, voorzien van gesmoorde gevelpannen. De gevels van het...