Oudezijds Voorburgwal 304, 1012 GL te Amsterdam
Gebouw Frascati, in het vierde kwart van de 19e eeuw opgetrokken door J. van Looy, met gepleisterde gevel in eclectische neo-renaissancestijl.
18 Resultat(en)
HERMITAGE ANNEX HONDEHOKKEN EN ROTSPARTIJEN. In 1988 gerestaureerde hermitage onder rieten schilddak met bolle dakschilden en rode nokpannen, met aan weerszijden een hondehok met pannen zadeldak, uit ca. 1850, aan de...
Omschrijving Noordwestelijk van het voormalige hoofdgebouw van de Gemeentetram opgetrokken UTILITAIR BIJGEBOUW, bestaande uit deels geschakelde bouwvormen onder plat dak en in oorsprong met gescheiden ruimtes voor...
Omschrijving De rechts naast het hoofdgebouw gelegen HONDENKENNEL annex HOUTOPSLAGLOODS is op een rechthoekige plattegrond opgetrokken onder een flauw hellend zadeldak met ongelijke dakschilden. De voorgevel is deels open...
Inleiding Het folly-achtige HONDENHOK, dat behoort bij de stelpboerderij uit 1906 aan de Rijksstraatweg 50, staat in de tuin, aan de noordwestzijde van de boerderij. Het is een ontwerp van architect Swart uit Heerenveen. Het...
Inleiding Het betonnen URINOIR staat tegenover de kerk aan de dorpskade en loost op de Wargaastervaart. De vormgeving van het urinoir is afgeleid van de gietijzeren voorbeelden die wegens de vorm van plattegrond ook 'krul'...
Inleiding TRANSFORMATORGEBOUW met URINOIR uit 1929-30 in de stijl van de Amsterdamse School, onderdeel van het complex de Grote Havenbrug. Omschrijving Het transformatorgebouw met urinoir is opgetrokken over twee bouwlagen in...
Omschrijving HONDENVERBLIJF gebouwd omstreeks 1915 op een ovaalvormige plattegrond. De ovaal is betegeld en voor de helft omsloten door een rollaag . Op de rollaag bevindt zich een smeedijzeren hek bestaande uit spijlen. Aan...