Oudezijds Voorburgwal 304, 1012 GL te Amsterdam
Gebouw Frascati, in het vierde kwart van de 19e eeuw opgetrokken door J. van Looy, met gepleisterde gevel in eclectische neo-renaissancestijl.
66 Resultat(en)
MARMEREN FONTEIN MET BEELDEN VAN NEPTUNUS, AMPHITRITE EN ARION. Loodrecht op de ingangspartij van het huis aan de oever van de buitengracht gesitueerde marmeren fontein met beeldengroep, gesigneerd door: I(gnatius) v...
Inleiding Evenwijdig achter het woonhuis geplaatste bakhuis annex zomerhuis oprechthoekige plattegrond, welke gelijktijdig met het woonhuis is gebouwd en stilistisch hiermee een eenheid vormt. Omschrijving Geheel uit...
Inleiding Evenwijdig achter het woonhuis geplaatst bakhuis (annex zomerhuis) dat gelijktijdig met het woonhuis is gebouwd en stilistisch hiermee een eenheid vormt. Op het erf tussen de bakkeet en de woning bevindt zich een...
Twee 18de-eeuwse tuinbeelden van Baumbergersteen, beide een kind -respectievelijk de Zomer (gemerkt 'FI') en de Herfst (gemerkt 'FIR')- voorstellende. Het ene kind draagt als symbool een korenschoof en de ander de hoorn des...
Inleiding De BOERDERIJ 'Hooghstede' is in 1887 als langhuistype gebouwd met daarbij door een tussenlid verbonden, bijbehorend, ZOMERHUIS, beide in een aan het Eclecticisme verwante stijl met elementen van de Neo-Renaissance...
Omschrijving onderdeel 5: FONTEIN, 1729; hardstenen plaat met mascaron en alliantiewapen Von Fürth/Von Pelser Berensberg; bekroning door driehoekig fronton; oorspronkelijke plaats onbekend; nu geplaatst in de nieuwe tuin...
Omschrijving Het ZOMERHUIS is gesitueerd aan de linkerzijde van het voorhuis van de boerderij. Het met de nok evenwijdig aan de boerderij gelegen gebouw heeft oorspronkelijk een gedeelde functie als varkensstal en zomerhuis...